seo asistent

optimalizace pro vyhledávače (SEO) - internet marketing (SEM)

Úvodní stranaPřidat odkazPřidat zdarma inzerát

Nabídka odkazů

Inzerce zdarma

Chcete, aby se zde nacházela reklama i na vaše stránky? Bližší informace o možnosti bezplatného umístění vaší reklamy na našich stránkách naleznete v instrukcích.

Školení pro majitele a tvůrce webů od H1.cz

Tajné triky SEO
Jak se dělá úspěšná optimalizace pro vyhledávače učí Marek Prokop.

Tajné triky AdWords
Jak inzerovat levněji a účinněji? Naučte se finty Marka Prokopa!


Užitečné nástroje pro SEO a SEM

SEO Služby  

Bezplatné nástroje na analýzu klíčových slov a analýzu zdrojového kódu. Analýzou zdrojového kódu zjistíte, jestli Vaše webové stránky obsahují základní prvky SEO optimalizace, zdá jsou naprogramovány v souladu s vyhledávači, zda obsahují chyby apod. Nástroj Vám pomůže zlepšit kvalitu a SEO optimalizaci Vašich webových stránek. Analýzou klíčových slov zjistíte, na které klíčové výrazy se zaměřuje webová stránka. Samozřejmě, čím větší důraznost spadá na dané slovo či výraz, tím je ten výraz pro stránku důležitější. Fulltextové vyhledávače pracují na stejném principu, prohledají stránku, zanalyzují obsah a přidají si tento výsledek do databáze. Uživatele hledající informace pak díky těmto výsledkům najdou ve vyhledávači to, co potřebují.

Chceme Info  

Umožňuje z jednoho místa hledat v desítkách českých, zahraničních a speciálních vyhledávačích. Rovněž zde naleznete užitečné nástroje pro webmastery.

SEO Servis  

Stránky nabízejí množství užitečných nástrojů pro webmastery - validátor zdrojového kódu, analyzér klíčových slov nebo nástroj na zjišťování pozic Vašeho webu ve vyhledávačích.

Keyword Density  

Tímto nástrojem snadno zjistíte, na které klíčové výrazy se zaměřuje webová stránka. Samozřejmě, čím větší důraznost spadá na dané slovo či výraz, tím je ten výraz pro stránku důležitější. Fulltextové vyhledávače pracují na stejném principu, prohledají stránku, zanalyzují obsah a přidají si tento výsledek do databáze. Uživatele hledající informace pak díky těmto výsledkům najdou ve vyhledávači to, co potřebují.

UA String Analysis  

Někteří webmasteři určitě ocení tento užitečný nástroj pro analýzu user agent stringů s přístupem pomocí formuláře nebo RPC.

Keyword Analyzer  

Nástroj pro výpočet hustoty klíčových slov na stránce. Vyhodnocuje hustotu jednoslovných, dvouslovných a trojslovných spojení.

Web Page Analyser  

Po zadání adresy spočítá analyzér velikost každé stránky v rámci domény, časy stažení stránek, určí typy objektů nacházející se na stránce a poskytne další zajímavé informace o stránkách.

Yahoo! Site Explorer  

Yahoo site explorer dokáže vyhledat všechny zaindexované stránky (v rámci Yahoo Search) na zvolené doméně, najít nejpopulárnější stránky z jakékoliv domény, nebo najít všechny stránky, které odkazují na zvolenou doménu, popř. konkrétní stránku.

SEO Analyzer  

Uživatel zadá adresu analyzované stránky a SEO Analyzer posoudí sémantiku struktury stránky, obsah stránky, kód HTML (hlavně na výskyt zavržených značek), zjistí přítomnost definice vzhledu v HTML kódu, velikost stránky, obsah hlavičky, odchozí odkazy a nabídne seznam nejčastěji uvedených slov na stránce. Na závěr stránku oboduje.

Index Report  

Nástroj Index Report provede automatické zjištění počtu indexovaných stránek zadané domény u dvou nejpoužívanějších českých (Jyxo a Morfeo) a tří světových vyhledávačů (Google, Yahoo a MSN).

XML popiskového serveru Google  

Další vynikající nástroj z dílny Dušana Janovského. Po zadání URL formulář vypíše výpis popiskového XML, které Google posílá z popiskových serverů ke svým vyhledávacím serverům. Můžete sledovat, co přesně si Google o vaší stránce myslí. Kromě jiných věcí (jazyk, stáří) vypisuje v tagu RK i toolbarový PageRank.

URL Info  

Trochu chaoticky uspořádaná stránka, která však nabízí širokou šklálou možností zjišťování informací a dané URL. Počínaje všeobecnými informacemi, přes zpětné odkazy až např. po možnost překladu stránky do zvoleného jazyka.

Language Guesser  

Nástroj na odhadování jazyka, v kterém je webová stránka napsána. Rozlišuje více než 100 hlavních jazyků. Stačí pouze zadat krátkou ukázku libovolného textu. Zbývá ještě dodat, že je tento nástroj značně nespolehlivý, zejména co se česky a slovensky psaných stránek týče.

Automatický audit webových stránek  

Výborný nástroj pro analýzu vašich stránek. Stačí zadat adresu vašeho webu a emailovou adresu na kterou chcete zaslat výsledek rozboru. Obratem vám bude doručeny kompletní informace o stránkách jako např. velkost stránky, doba stahování, validace HTML, umístění v katalozích, funkčnost odkazů a mnoho dalšího.

Go Rank  

Jeden z mnoha nástrojů na analýzu hustoty klíčových slov. Možno porovnávat až 5 stránek zároveň.

Keyword Density  

Další stránka kde si můžete zjistit hustotu klíčových slov na vašich stránách. Výhodou oproti předcházejícímu odkazu je možnost vysoké sofistikace zvoleného dotazu což zajišťuje přesnější výsledky měření.

Poodle Predictor  

Po zadání odkazu na stránku vám spider vrátí celou hlavičku a text, který pak Google používá k indexaci. Text je barevně rozdělen na odkazy, emaily, nadpisy, popisky obrázků a vlastní text.

Rex Swain's HTTP Viewer  

Tento nástroj už je určen pro zkušenější uživatele. Ve zkratce by se dalo říci, že po zadání URL vašeho webu se vám zobrazí přesně to, co vrací http požadavek vašemu prohlížeči.

Markup Validation Service  

Máte webové stránky a chcete mít jistotu, že jsou udělány přesně podle standadu W3C? Pak pospíchejte na tuto adresu a ověřte si jak na tom jste. Přeji hodně štěstí.

Internet Marketing  

Chystáte se spustit svou první reklamní kampaň na tzv. AdWords? Pak vám může být tato stránka velice nápomocná. Díky ní si totiž můžete ušetřit spoustu času se správnou volbou klíčových slov. Rovněž zde můžete zjistit, jak často je vámi zvolený výraz vyhledáván což má obrovskou informační hodnotu. Výhodou je možnost výběru z obou největších katalogů provozujících systéme AdWords a to Google a Overture.

Textalyser  

Výborný nástroj na analýzu textu. Zjistí vám počtu slov, průměrnou délku slov, frekvenci výskytu slov na stránce, top slovní spojení a mnoho dalšícho. Je třeba vyzkoušet.

SEO Toolkit  

Portál nabízející webmasterům stovky užitečných utilitek. Kdo sem zabloudí, určitě si něco vybere. Opravdu stojí za shlédnutí.

Instant Position  

A ještě jedna stránka která by něměla chybět v bookmarcích žádného webmastera. Opět široká nabídka nástrojů a utilitek pro ulehčení již tak těžkého života každého webmastera.


Jak na SEM a PPC
Ovládněte pay per click reklamu a search engine marketing!

Školení vyhodnocování návštěvnosti
Naučte se číst mezi řádky ve statistikách webové návštěvnosti!

seo.unas.cz © 2003-2018Kontakt: info (zavináč) seo.unas.cz | RSS kanál