seo asistent

optimalizace pro vyhledávače (SEO) - internet marketing (SEM)

Úvodní stranaPřidat odkazPřidat zdarma inzerát

Nabídka odkazů

Inzerce zdarma

Chcete, aby se zde nacházela reklama i na vaše stránky? Bližší informace o možnosti bezplatného umístění vaší reklamy na našich stránkách naleznete v instrukcích.

Školení pro majitele a tvůrce webů od H1.cz

Tajné triky SEO
Jak se dělá úspěšná optimalizace pro vyhledávače učí Marek Prokop.

Tajné triky AdWords
Jak inzerovat levněji a účinněji? Naučte se finty Marka Prokopa!


Nejznámější zahraniční vyhledávače a katalogy

Best  

Klasický katalog řadící odkazy do jednotlivých kategorií. Možnost přidání pouze slovensky psaných stránek. Výsledky vrací pouze z vlastní databáze bez možnosti fulltextového vyhledávání. Sponzorované odkazy tvoří zpravidla prvních 5 nalezených výsledků.

Azet  

Relativně nový slovenský internetový portál fugnující na bázi katalogu. Jednotlivé kategorie jsou abecedně roztříděny obdobným způsobem, jako to dělá český Seznam. Vzhledem se naopak nápadně podobá katalogu Centrum.

Google  

Kdo by neznal Google. V současnosti světová jednička mezi vyhledávači. Podle různých zdrojů zaujímá podíl mezi 40 až 60% všech vyhledávání na internetu.

Yahoo  

Asi největší konkurenci Google představuje portál Yahoo a jeho vyhledávač. Jeho podíl na trhu se odhaduje okolo 25 až 30%. Pro svou databázi přebírá výsledky od Overture.

AllTheWeb  

Výborný vyhledávač s mnoha funkcemi. Jestliže jste něco hledali na Google a nenašli, pak by jste měli zkusit právě AllTheWeb. Kromě textu zde můžete vyhledávat i obrázky, videa nebo hudební soubory.

MSN Search  

Vyhledávač společnosti Microsoft zaujímá v celosvětovém měřítku podíl okolo 15%. Já jsem v něm ovšem neobjevil nic, co by mě obzvláště nadchlo. Pro vyhledávání používá svého vlastního vyhledávacího robota.

AOL Search  

Další portálový vyhledávač tentokrát společnosti AOL. Jak je již ze sídla firmy patrné je nejvíce oblíben právě v USA. AOL přebírá výsledky z databáze Googlu takže se jednotlivá vyhledávání mohou hodně podobat.

Open Directory  

Velice známý katalogový vyhledávač. Jeho databázi přebírají desítky dalších vyhledávačů. Pro majitele webových stránek je zajímavý tím, že si zde můžou své stránky (pokud splňují požadovaná kritéria) zaregistrovat. Každý majitel webových stránek by se o to měl rozhodně pokusit. Vyplatí se to.

AltaVista  

AltaVista už má časy své největší slávy za sebou ale v poslední době se mi jeví jako vyhledávač s nejlepšími výsledky vyhledávání co se relevantnosti týče. Určitě doporučuji vyzkoušet.

Overture  

Jeden z méně známých vyhledávačů který se specializuje na takzvané placené pozice kde si zákazník zaplatí za umístění odkazu na své stránky ve vyhledávači.

MetaCrawler  

Rovněž výborný vyhledávač který přebírá databáze těch největších vyhledávačů a předává výsledky vyhledávání pomocí inovativní technologie metasearch.

Soople  

Tento vyhledávač nepatří zrovna k nejnavštěvovanějším zato však rozhodně nabízí neobvyklé možnosti volby dotazů. Opravdu vysoce sofistikované vyhledávání.

Froogle  

Vyhledávač z rodiny Google který vám na dané klíčové slovo vyhledá a nabídne již konkrétní produkt včetně ceny a prodejce. Mimo USA zatím postrádá význam tento vyhledávač používat.


Jak na SEM a PPC
Ovládněte pay per click reklamu a search engine marketing!

Školení vyhodnocování návštěvnosti
Naučte se číst mezi řádky ve statistikách webové návštěvnosti!

seo.unas.cz © 2003-2018Kontakt: info (zavináč) seo.unas.cz | RSS kanál