seo asistent

optimalizace pro vyhledávače (SEO) - internet marketing (SEM)

Úvodní stranaPřidat odkazPřidat zdarma inzerát

Nabídka odkazů

Inzerce zdarma

Chcete, aby se zde nacházela reklama i na vaše stránky? Bližší informace o možnosti bezplatného umístění vaší reklamy na našich stránkách naleznete v instrukcích.

Školení pro majitele a tvůrce webů od H1.cz

Tajné triky SEO
Jak se dělá úspěšná optimalizace pro vyhledávače učí Marek Prokop.

Tajné triky AdWords
Jak inzerovat levněji a účinněji? Naučte se finty Marka Prokopa!


Nejznámější české vyhledávače a katalogy

NajduVše.Cz  

Český katalogový vyhledávač. Počtem zařazených stránek se řadí k těm menším. Stránky jsou zařazovány podle jednotlivých kategorií. K dalším z nabízených služeb serveru patří seznamka a možnost inzerce.

Cent.Cz  

Klasický katalog řadící odkazy do jednotlivých kategorií. Možnost přidání pouze česky psaných stránek. Výsledky vrací pouze z vlastní databáze bez možnosti fulltextového vyhledávání. Sponzorované odkazy tvoří zpravidla prvních 5 nalezených výsledků.

Seznam katalogů odkazů  

V tomto přehledu katalogů odkazů (katalogových vyhledávačů), rozcetníků, linkovníků, odkazovníků, archívů odkazů a jim podobných stránek najdete všechna možná místa na internetu, kam lze registrovat stránky. V převážné většině se bude jednat o české katalogy. Budu sem pravděpodobně zařazovat i slovenské katalogy, kam lze registrovat české stránky. U každého katalogu v seznamu je mimo jiné uveden i JyxoRank, pomocí něhož lze zhruba odhadnou důležitost tohoto katalogu na českém internetu.

Zacatek.Cz  

Klasický internetový katalog členící odkazy na firemní a osobní. Jsou akceptovány pouze česky a slovensky psané stránky. Zvláštností je, že každé stránce je přidělen určitý koeficient významnosti, který rozhoduje u umístění stránky ve výsledcích vyhledávání. Bohužel o tomto koeficientu rozhoduje správce stránek, což rozhodně k objektivitě řazení výsledů nijak neprospívá. Jako plus hodnotím SEO-friendly ošetřené URL kategorií a podkategorií.

Hledejte.Cz  

Další z řady nově vzniklých českých portálů. K nejvýznamějšímu omezení patří fakt, že pro zařazení jsou akceptovány pouze stránky v českém jazyce. Nepracuje na bázi fulltextu, vrací výsledky pouze z vlastní databáze.

JyxoGoogle  

Služba, která umožňuje vyhledávání v databázi vyhledávačů Google, Yahoo, Jyxo, Morfeo a Seznam současně. Tuto službu ocení zejména ti, kteří často hledají v různých vyhledávačích.

Seznam.Cz  

Asi není třeba představovat. Největší a nejstarší portál na českém internetu je v současnosti jasnou jedničkou na poli vyhledávání v Čechách.

Centrum.Cz  

Výborný katalogový vyhledávač který disponuje i vlastním fulltextovým vyhledáváním pomocí svého roboat s označením Morfeo.

Atlas.Cz  

Česká trojka na poli vyhledávačů. Po odchodu MSN ze skupiny Atlas však jeho význam mírně oslabil.

Jyxo.Cz  

V současnosti asi nejlepší fulltextový vyhledávač u nás. Hledáte-li něco na českém internetu tak tady to určitě najdete.

Alenka.Cz  

Vyhledávač umožňující jak klasické vyhledávání ve fulltextu, tak i např. vyhledávání v obchodech, metatazích, ve slovnících nebo v hudebních souborech.

Quick.Cz  

Další katalogový vyhledávač z dílny Českého telecomu, nyní již Telefonica. Jeho tržní podíl vyhledávání je nevýznamný. Pro sofistikovanější vyhledávání ho však nedoporučuji.

iDnes.Cz  

Nejedná se sice o klasický vyhledávač ale i zde se dá najít spousta zajímavých věcí.

MSN.Cz  

Po ukončení spolupráce s portálem Atlas se Microsoft pokusil o provozování svého vlastního portálu. Jeho podíl na vyhledávání je však v současné době zanedbatelný.


Jak na SEM a PPC
Ovládněte pay per click reklamu a search engine marketing!

Školení vyhodnocování návštěvnosti
Naučte se číst mezi řádky ve statistikách webové návštěvnosti!

seo.unas.cz © 2003-2020Kontakt: info (zavináč) seo.unas.cz | RSS kanál